MarketsTX
Kingwood, TX
Live listings and local prices in Kingwood, refreshed May 13, 2026.
Listings14
Median price$374,500
Median $/sqft$159
Mix93% sale
Listings
14 homes
$599,000for sale
2519 Golden Pond Dr
4 bd · 3.5 ba · 3,730 sqft · $161/sqft
$869,000for sale
6 Shorelake Dr
4 bd · 2.5 ba · 3,165 sqft · $275/sqft

$599,000for sale
1818 Mountain Aspen Ln
4 bd · 3.5 ba · 3,172 sqft · $189/sqft

$349,000for sale
4911 Natural Bridge Dr
4 bd · 2.5 ba · 2,480 sqft · $141/sqft

$250,000for sale
2815 Kings Crossing Dr Apt 214
2 bd · 2 ba · 1,473 sqft · $170/sqft

$549,900for sale
1402 Chestnut Ridge Rd
5 bd · 3.5 ba · 2,656 sqft · $207/sqft

$245,000for sale
4019 Cedar Forest Dr
3 bd · 2 ba · 2,092 sqft · $117/sqft

$439,900for sale
3614 Valley Chase Dr
4 bd · 3.5 ba · 3,278 sqft · $134/sqft

$329,900for sale
2907 Boulder Creek Dr
5 bd · 2.5 ba · 2,553 sqft · $129/sqft

$624,900for sale
5834 Mountain View Dr
4 bd · 3.5 ba · 3,748 sqft · $167/sqft

$2,800for rent
4631 Regent Manor Dr
3 bd · 3.5 ba · 2,784 sqft · $1/sqft
$400,000for sale
3210 Rushing Brook Dr
4 bd · 2 ba · 2,878 sqft · $139/sqft

$345,000for sale
1926 Twin Springs Dr
4 bd · 2 ba · 2,215 sqft · $156/sqft
$169,900for sale
2815 Kings Crossing Dr Apt 212
2 bd · 2 ba · 1,026 sqft · $166/sqft