MarketsNY
Belle Harbor, NY
Live listings and local prices in Belle Harbor, refreshed May 12, 2026.
Listings11
Median price$699,000
Median $/sqft$467
Mix82% sale
Listings
11 homes
$1,100,000for sale
268 Beach 134th St
5 bd · 3 ba · 2,770 sqft · $397/sqft

$199,000for sale
257 Beach 128th St Apt 2B
1 bd · 1 ba · 496 sqft · $401/sqft

$2,100for rent
525 Beach 138th St Apt A2
Studio · 1 ba

$2,299,000for sale
190 Beach 137 St
7 bd · 3.5 ba · 4,700 sqft · $489/sqft

$674,999for sale
161 Beach 128th St Unit 1B
2 bd · 2 ba · 1,004 sqft · $672/sqft

$299,990for sale
138-11 Beach Channel Dr Unit C2
1 bd · 1 ba · 900 sqft · $333/sqft

$1,199,999for sale
246 Beach 130th St
5 bd · 3.5 ba · 2,608 sqft · $460/sqft

$699,000for sale
163 Beach 128 St Unit 3A
2 bd · 2.25 ba · 1,475 sqft · $474/sqft

$889,000for sale
227 Beach 127th St
3 bd · 1.5 ba · 1,309 sqft · $679/sqft

$1,499,000for sale
406 Beach 131st St
Studio

$2,325for rent
12220 Ocean Promenade Apt 2F
1 bd · 1 ba