MarketsOH
Canal Winchester, OH
Live listings and local prices in Canal Winchester, refreshed May 12, 2026.
Listings12
Median price$337,450
Median $/sqft$170
Mix83% sale
Listings
12 homes
$2,955for rent
7399 Kenrich Dr
4 bd · 2.5 ba · 2,312 sqft · $1/sqft

$2,435for rent
7127 Emerald Tree Dr
3 bd · 2 ba · 1,838 sqft · $1/sqft

$325,000for sale
5855 Canal Bridge Dr
5 bd · 3 ba · 2,138 sqft · $152/sqft

$239,900for sale
5420 Oconnell St Unit 6
3 bd · 2 ba · 1,176 sqft · $204/sqft

$249,900for sale
6314 Pompano St
3 bd · 2.5 ba · 1,432 sqft · $175/sqft

$237,500for sale
6738 Axtel Dr Unit 10E
2 bd · 2 ba · 1,264 sqft · $188/sqft

$349,900for sale
4027 Boyer Ridge Dr
4 bd · 2.5 ba · 1,976 sqft · $177/sqft

$420,000for sale
5585 Harvest Curve Ln
5 bd · 3.5 ba · 2,424 sqft · $173/sqft
$415,000for sale
5565 Effy Ln
4 bd · 3.5 ba · 3,044 sqft · $136/sqft

$375,000for sale
5793 Empire Mills Run
4 bd · 3 ba · 2,006 sqft · $187/sqft

$375,000for sale
4409 Coble Bowman Way
4 bd · 2.5 ba · 2,246 sqft · $167/sqft

$399,900for sale
6978 Ellen Boat Ln
4 bd · 2.5 ba · 2,888 sqft · $138/sqft