MarketsCA
Porter Ranch, CA
Live listings and local prices in Porter Ranch, refreshed May 13, 2026.
Listings12
Median price$1,349,475
Median $/sqft$521
Mix83% sale
Listings
12 homes
$820,000for sale
20244 Pienza Ln
2 bd · 3 ba · 1,253 sqft · $654/sqft

$1,299,000for sale
20667 W Beech Cir
4 bd · 3 ba · 2,161 sqft · $601/sqft

$5,900for rent
11465 N Oxford Ln
3 bd · 3 ba · 1,714 sqft · $3/sqft

$1,780,000for sale
12000 Mirabel Way
5 bd · 4.5 ba · 3,352 sqft · $531/sqft

$1,750,000for sale
11894 Darby Ave
4 bd · 3 ba · 3,208 sqft · $546/sqft

$1,649,888for sale
18857 Beechtree Ln
4 bd · 5.5 ba · 3,234 sqft · $510/sqft

$1,060,000for sale
18445 Los Alimos St
4 bd · 2 ba · 1,780 sqft · $596/sqft

$2,249,000for sale
20274 Via Medici
5 bd · 4.5 ba · 4,946 sqft · $455/sqft

$1,399,950for sale
19238 Castlebay Ln
4 bd · 3 ba · 2,618 sqft · $535/sqft

$1,749,900for sale
20356 Via Cellini
5 bd · 3.75 ba · 3,711 sqft · $472/sqft

$699,000for sale
19133 Index St Unit 1
3 bd · 3 ba · 1,697 sqft · $412/sqft

$5,250for rent
20140 Pienza Ln
4 bd · 3 ba · 1,563 sqft · $3/sqft