MarketsTX
Highland Park, TX
Live listings and local prices in Highland Park, refreshed May 13, 2026.
Listings10
Median price$2,672,500
Median $/sqft$764
Mix70% sale
Listings
10 homes
$1,639,000for sale
3515 Normandy Ave Apt 1
3 bd · 3.5 ba · 3,082 sqft · $532/sqft

$3,250,000for sale
4635 Lorraine Ave
4 bd · 4.5 ba · 3,558 sqft · $913/sqft

$4,795,000for sale
4429 Beverly Dr
4 bd · 4.5 ba · 4,673 sqft · $1026/sqft

$2,095,000for sale
4580 Bordeaux Ave
2 bd · 2 ba · 2,167 sqft · $967/sqft

$5,299,000for sale
3118 Cornell Ave
5 bd · 6.5 ba · 4,880 sqft · $1086/sqft

$3,449,500for sale
4541 Westway Ave
6 bd · 6.5 ba · 5,615 sqft · $614/sqft

$7,200for rent
4416 Westway Ave
4 bd · 3 ba · 4,430 sqft · $2/sqft

$11,000for rent
4541 Arcady Ave
4 bd · 4 ba · 3,813 sqft · $3/sqft

$14,500for rent
4504 Southern Ave
4 bd · 5 ba · 3,510 sqft · $4/sqft

$9,500,000for sale
4416 Beverly Dr
6 bd · 8.5 ba · 10,153 sqft · $936/sqft