MarketsTN
Old Hickory, TN
Live listings and local prices in Old Hickory, refreshed May 12, 2026.
Listings16
Median price$357,000
Median $/sqft$243
Mix69% sale
Listings
16 homes
$9,500for rent
1657 Stokley Ln
6 bd · 4 ba · 5,200 sqft · $2/sqft

$1,800for rent
3007 Dabbs Ave
3 bd · 1 ba · 1,200 sqft · $2/sqft

$460,000for sale
4019 Cumberland Ave
3 bd · 2.5 ba · 1,913 sqft · $240/sqft

$425,000for sale
912 Livingston St
3 bd · 2 ba · 1,610 sqft · $264/sqft

$329,900for sale
2806 Elliott Dr
3 bd · 1 ba · 1,080 sqft · $305/sqft

$365,000for sale
701 Lawrence St
3 bd · 1 ba · 1,190 sqft · $307/sqft

$369,900for sale
4917 Kilimanjaro Dr
3 bd · 2 ba · 1,476 sqft · $251/sqft

$570,000for sale
1033 Wyntergrace Farm Rd
5 bd · 3 ba · 3,125 sqft · $182/sqft

$279,900for sale
2011 Axis Ave
2 bd · 2.5 ba · 1,156 sqft · $242/sqft

$739,900for sale
210 Montchanin Dr
4 bd · 3 ba · 3,044 sqft · $243/sqft

$349,000for sale
903 Berry St
4 bd · 2 ba · 1,173 sqft · $298/sqft

$1,900for rent
4318 Woods St Unit B
4 bd · 3 ba · 1,920 sqft · $1/sqft

$1,900for rent
4320 Woods St Unit B
4 bd · 3 ba · 1,920 sqft · $1/sqft

$2,250for rent
161 Park Cir Unit B
3 bd · 2 ba · 1,242 sqft · $2/sqft

$500,000for sale
1611 Merritt St
3 bd · 2.5 ba · 1,700 sqft · $294/sqft

$370,000for sale
2500 Park Green Ln
3 bd · 2 ba · 1,305 sqft · $284/sqft