MarketsOH
New Albany, OH
Live listings and local prices in New Albany, refreshed May 12, 2026.
Listings6
Median price$337,200
Median $/sqft$205
Mix83% sale
Listings
6 homes
$525,000for sale
4503 Crooked Cedar Dr
4 bd · 3 ba · 2,600 sqft · $202/sqft

$354,500for sale
5726 Snedegar Dr Unit 1001
2 bd · 2 ba · 1,588 sqft · $223/sqft

$424,900for sale
7235 Normanton Dr
3 bd · 2.5 ba · 2,053 sqft · $207/sqft

$319,900for sale
5636 Apothecary Way
2 bd · 1.5 ba · 1,019 sqft · $314/sqft

$1,999for rent
5807 Bridgehampton Dr
2 bd · 1.5 ba · 1,350 sqft · $1/sqft

$304,900for sale
7235 Colonial Affair Dr Unit 12
2 bd · 2.5 ba · 1,580 sqft · $193/sqft