MarketsNY
Malba, NY
Live listings and local prices in Malba, refreshed May 12, 2026.
Listings13
Median price$2,695,000
Median $/sqft$809
Mix100% sale
Listings
13 homes
$1,525,000for sale
14430 South Dr
3 bd · 2.5 ba · 1,409 sqft · $1082/sqft

$4,990,000for sale
17 North Dr
5 bd · 5.5 ba · 6,015 sqft · $830/sqft

$1,599,999for sale
13839 11th Ave
4 bd · 3 ba · 2,014 sqft · $794/sqft

$5,750,000for sale
118 Malba Dr
7 bd · 8 ba · 6,380 sqft · $901/sqft

$2,398,000for sale
141-60 11th Ave
3 bd · 2.5 ba · 3,346 sqft · $717/sqft

$2,850,000for sale
6 Summit Pl
6 bd · 6.5 ba · 4,800 sqft · $594/sqft

$3,888,000for sale
4 Point Cres
4 bd · 4 ba · 3,500 sqft · $1111/sqft

$1,388,000for sale
2-07 Parsons Blvd

$1,799,000for sale
141-16 11th Ave
4 bd · 4 ba · 3,082 sqft · $584/sqft

$2,695,000for sale
23 Center Dr
4 bd · 4 ba · 3,384 sqft · $796/sqft

$3,288,888for sale
12 Point Cres
4 bd · 4.5 ba · 4,002 sqft · $822/sqft

$1,549,000for sale
138-10 11 Ave
4 bd · 3 ba · 2,125 sqft · $729/sqft

$4,395,000for sale
27 Center Dr
4 bd · 4 ba · 2,480 sqft · $1772/sqft