MarketsCA
Valley Village, CA
Live listings and local prices in Valley Village, refreshed May 13, 2026.
Listings10
Median price$193,400
Median $/sqft$268
Mix50% sale
Listings
10 homes
$3,700for rent
5228 Vantage Ave Apt 6
2 bd · 2.5 ba · 1,398 sqft · $3/sqft

$2,995,000for sale
4912 Beeman Ave
3 bd · 3.25 ba · 3,000 sqft · $998/sqft

$5,995for rent
12525 Miranda St
3 bd · 3.5 ba · 2,241 sqft · $3/sqft

$10,000for rent
5440 Alcove Ave
4 bd · 3 ba · 2,291 sqft · $4/sqft

$420,000for sale
12720 Burbank Blvd Unit 118
1 bd · 1 ba · 785 sqft · $535/sqft

$7,999for rent
11905 Hartsook St
3 bd · 3 ba · 2,083 sqft · $4/sqft

$1,249,000for sale
6053 Atoll Ave
3 bd · 2.25 ba · 1,460 sqft · $855/sqft

$1,500,000for sale
12035 Magnolia Blvd
2 bd · 2 ba · 1,524 sqft · $984/sqft

$16,800for rent
11658 Morrison St
4 bd · 3.5 ba · 3,223 sqft · $5/sqft

$370,000for sale
12321 Riverside Dr Apt 204
1 bd · 1 ba · 698 sqft · $530/sqft