MarketsCA
Northridge, CA
Live listings and local prices in Northridge, refreshed May 13, 2026.
Listings17
Median price$549,995
Median $/sqft$422
Mix53% sale
Listings
17 homes
$3,500for rent
18511 Mayall St Unit A
3 bd · 2.5 ba · 1,311 sqft · $3/sqft

$1,350for rent
18155 Schoenborn St
3 bd · 2 ba · 1,842 sqft · $1/sqft

$899,950for sale
8410 Beckford Ave
4 bd · 3 ba · 1,989 sqft · $452/sqft

$4,950for rent
9244 Crebs Ave
5 bd · 3 ba · 2,006 sqft · $2/sqft

$1,695,000for sale
19143 Marilla St
4 bd · 2.75 ba · 3,076 sqft · $551/sqft

$549,995for sale
18526 Mayall St Unit G
3 bd · 3 ba · 1,303 sqft · $422/sqft

$1,149,999for sale
9458 Ruffner Ave
4 bd · 2 ba · 1,845 sqft · $623/sqft

$3,500for rent
8007 Louise Ave
2 bd · 1 ba · 909 sqft · $4/sqft

$3,900for rent
18644 Liggett St
3 bd · 2 ba · 1,400 sqft · $3/sqft

$830,000for sale
19335 Roscoe Blvd
4 bd · 2 ba · 1,146 sqft · $724/sqft

$1,649,000for sale
10052 Heatherglen Ct
5 bd · 4.5 ba · 3,458 sqft · $477/sqft

$1,349,000for sale
7630 Jellico Ave

$880,888for sale
19010 Community St
3 bd · 1.75 ba · 1,396 sqft · $631/sqft

$799,000for sale
18328 Gresham St
3 bd · 1 ba · 904 sqft · $884/sqft

$2,995for rent
8337 Gladbeck Ave
2 bd · 1.5 ba

$6,000for rent
9200 Wystone Ave
5 bd · 3 ba · 2,355 sqft · $3/sqft

$5,000for rent
9201 Paso Robles Ave
4 bd · 3.5 ba · 2,543 sqft · $2/sqft