MarketsAZ
Cave Creek, AZ
Live listings and local prices in Cave Creek, refreshed May 13, 2026.
Listings11
Median price$729,000
Median $/sqft$361
Mix82% sale
Listings
11 homes
$2,550for rent
4746 E Woburn Ln
3 bd · 2 ba · 4,797 sqft · $1/sqft

$850,000for sale
32424 N 44th Pl
3 bd · 2 ba · 2,256 sqft · $377/sqft

$1,389,500for sale
5019 E Lucia Dr
5 bd · 4.5 ba · 4,068 sqft · $342/sqft

$1,450for rent
29606 N Tatum Blvd Apt 233
1 bd · 1 ba · 742 sqft · $2/sqft

$800,000for sale
4619 E Sierra Sunset Trl
3 bd · 2 ba · 2,096 sqft · $382/sqft

$599,000for sale
29817 N 41st Pl
3 bd · 2 ba · 1,273 sqft · $471/sqft

$620,000for sale
28431 N 51st St
3 bd · 2.5 ba · 1,676 sqft · $370/sqft

$729,000for sale
4224 E Maya Way
4 bd · 3 ba · 2,181 sqft · $334/sqft

$899,000for sale
5317 E Gray Wolf Trl
3 bd · 3 ba · 3,242 sqft · $277/sqft

$512,000for sale
5100 E Rancho Paloma Dr Unit 2003
2 bd · 2 ba · 1,420 sqft · $361/sqft

$1,520,000for sale
5411 E Duane Ln
4 bd · 3.5 ba · 3,182 sqft · $478/sqft