MarketsTX
Humble, TX
Live listings and local prices in Humble, refreshed May 13, 2026.
Listings14
Median price$256,490
Median $/sqft$152
Mix71% sale
Listings
14 homes
$286,990for sale
21338 Newberry Grove Ln
4 bd · 2.5 ba · 1,979 sqft · $145/sqft

$254,990for sale
21302 Newberry Grove Ln
3 bd · 2 ba · 1,409 sqft · $181/sqft

$257,990for sale
21306 Newberry Grove Ln
3 bd · 2 ba · 1,418 sqft · $182/sqft

$276,990for sale
21315 Newberry Grove Ln
4 bd · 2.5 ba · 1,979 sqft · $140/sqft

$333,725for sale
6343 Old Cypress Landing Ln
3 bd · 2.5 ba · 2,117 sqft · $158/sqft

$349,895for sale
6339 Old Cypress Landing Ln
3 bd · 2.5 ba · 2,051 sqft · $171/sqft

$2,300for rent
7511 Bella Springs Dr
3 bd · 2.5 ba · 1,504 sqft · $2/sqft

$1,600for rent
16016 Green Manor Dr Unit A
4 bd · 1 ba

$275,000for sale
7510 Bella Springs Dr
3 bd · 2.5 ba · 1,363 sqft · $202/sqft

$254,990for sale
21318 Newberry Grove Ln
3 bd · 2 ba · 1,273 sqft · $200/sqft

$445,000for sale
20627 Sunny Shores Dr
4 bd · 3.5 ba · 3,495 sqft · $127/sqft

$42,500for sale
White Blossom

$1,200for rent
9494 Humble Westfield Rd Unit Hdb
1 bd · 1 ba · 1,017 sqft · $1/sqft

$1,485for rent
14100 Will Clayton Pkwy Unit Halh
2 bd · 2 ba · 1,064 sqft · $1/sqft