MarketsTX
Aledo, TX
Live listings and local prices in Aledo, refreshed May 12, 2026.
Listings10
Median price$847,091
Median $/sqft$256
Mix100% sale
Listings
10 homes
$725,465for sale
1841 Shumard Way
5 bd · 4.5 ba · 4,118 sqft · $176/sqft

$874,158for sale
2557 Domingo Dr
4 bd · 4.5 ba · 3,050 sqft · $287/sqft

$949,221for sale
2540 Yellow Yucca Ln
4 bd · 5 ba · 3,847 sqft · $247/sqft

$963,691for sale
2516 Yellow Yucca Ln
4 bd · 5 ba · 3,737 sqft · $258/sqft

$864,652for sale
2532 Yellow Yucca Ln
4 bd · 3.5 ba · 3,002 sqft · $288/sqft

$829,530for sale
2433 Red Hen Ln
4 bd · 3.5 ba · 3,002 sqft · $276/sqft

$649,320for sale
1833 Shumard Way
4 bd · 3.5 ba · 3,452 sqft · $188/sqft

$620,210for sale
1633 Oak Trail Dr
4 bd · 3 ba · 2,813 sqft · $220/sqft

$759,000for sale
1809 Shade Tree St
3 bd · 3.5 ba · 2,863 sqft · $265/sqft

$994,705for sale
2404 Wandering Creek Way
5 bd · 5.5 ba · 3,926 sqft · $253/sqft