MarketsOH
Westerville, OH
Live listings and local prices in Westerville, refreshed May 12, 2026.
Listings10
Median price$421,950
Median $/sqft$204
Mix100% sale
Listings
10 homes
$480,000for sale
6570 Littlefield Dr
3 bd · 3 ba · 2,364 sqft · $203/sqft

$389,900for sale
5668 Caledonia Dr
3 bd · 2.5 ba · 1,832 sqft · $213/sqft

$229,900for sale
713 Lazelle Rd
1 bd · 1.5 ba · 1,127 sqft · $204/sqft

$449,900for sale
5211 Highpointe Lakes Dr Unit 103
2 bd · 2 ba · 1,814 sqft · $248/sqft

$299,900for sale
917 Philadelphia Dr Unit 17F
3 bd · 2.5 ba · 1,478 sqft · $203/sqft

$675,000for sale
5233 Highpointe Lakes Dr Unit 301
3 bd · 2.5 ba · 2,601 sqft · $260/sqft

$284,900for sale
6151 Sowerby Ln
2 bd · 2 ba · 1,466 sqft · $194/sqft

$419,000for sale
5242 Bridwell Ln Unit 10
3 bd · 3 ba · 2,326 sqft · $180/sqft

$549,000for sale
5508 Falco Dr
4 bd · 3.5 ba · 2,852 sqft · $192/sqft

$424,900for sale
6170 Benon Rd
3 bd · 2.5 ba · 1,967 sqft · $216/sqft