MarketsNY
Unit, NY
Live listings and local prices in Unit, refreshed May 12, 2026.
Listings15
Median price$1,895,000
Median $/sqft$2143
Mix60% sale
Listings
15 homes
$3,000,000for sale
Ph 307
3 bd · 2.5 ba · 1,249 sqft · $2402/sqft

$2,979,283for sale
Ph 205
2 bd · 2 ba · 980 sqft · $3040/sqft

$2,200,000for sale
Ph 4A
2 bd · 2 ba · 1,382 sqft · $1592/sqft
$2,750,000for sale
Ph 3A
3 bd · 3 ba · 1,960 sqft · $1403/sqft
$6,940for rent
Ph 1H
1 bd · 1 ba · 790 sqft · $9/sqft

$5,850for rent
Ph 2G
1 bd · 1 ba

$3,494for rent
Ph 12
1 bd · 1 ba

$3,531for rent
Ph 3
1 bd · 1 ba
$3,650for rent
Apt 2
1 bd · 1 ba · 700 sqft · $5/sqft
$6,000for rent
Ph 1
1 bd · 1 ba

$2,728,668for sale
Ph 201
2 bd · 2 ba · 969 sqft · $2816/sqft

$1,895,000for sale
Ph 4fsw Ph 4fsw Ph 4FSW
2 bd · 2.5 ba · 1,006 sqft · $1884/sqft

$1,099,900for sale
Ph 6E
1 bd · 1.5 ba

$4,000,000for sale
Ph 1C
2 bd · 2.5 ba · 1,284 sqft · $3115/sqft

$7,500,000for sale
Ph 1
3 bd · 3 ba · 3,088 sqft · $2429/sqft