MarketsNY
New Hyde Park, NY
Live listings and local prices in New Hyde Park, refreshed May 12, 2026.
Listings12
Median price$524,000
Median $/sqft$632
Mix83% sale
Listings
12 homes
$1,550,000for sale
8324 Langdale St
5 bd · 4.5 ba · 2,286 sqft · $678/sqft

$699,000for sale
78-36 269th St
3 bd · 1 ba · 1,084 sqft · $645/sqft

$320,000for sale
8237 Langdale St Unit 114A
1 bd · 1 ba · 850 sqft · $376/sqft

$948,000for sale
80-35 Langdale St
4 bd · 2 ba · 1,519 sqft · $624/sqft

$1,075,000for sale
269-03 81st Ave
4 bd · 7.5 ba · 949 sqft · $1133/sqft

$2,750for rent
82-32 Langdale St Unit 141B
2 bd · 1 ba · 750 sqft · $4/sqft

$1,400for rent
76-29 271st St
1 bd · 1 ba

$349,000for sale
81-51 Langdale St Unit 207A
2 bd · 1 ba

$305,000for sale
81-41 268 St Unit 293B
1 bd · 1 ba · 700 sqft · $436/sqft

$1,229,000for sale
7622 265th St
4 bd · 4 ba · 1,919 sqft · $640/sqft

$929,000for sale
269-15 Union Tpke
4 bd · 2 ba · 1,286 sqft · $722/sqft

$295,000for sale
8105 268th St Unit 228A
1 bd · 1 ba · 700 sqft · $421/sqft