MarketsNY
Hollis, NY
Live listings and local prices in Hollis, refreshed May 12, 2026.
Listings102
Median price$350,000
Median $/sqft$333
Mix86% sale
Listings
80 homes
$199,000for sale
198-28 Pompeii Ave Unit 1A
1 bd · 1 ba · 720 sqft · $276/sqft

$179,000for sale
8710 204th St Apt B61
1 bd · 1 ba · 619 sqft · $289/sqft

$1,300,000for sale
197-29 Hiawatha Ave
1 bd · 1 ba

$160,000for sale
88-30 182nd St Unit 2G
Studio · 1 ba · 600 sqft · $267/sqft

$990,000for sale
100-51 205th St
5 bd · 3 ba · 2,500 sqft · $396/sqft

$240,000for sale
196-32 Pompeii Ave Unit 2C
2 bd · 1 ba · 800 sqft · $300/sqft

$1,498,000for sale
8740 188th St
4 bd · 3 ba · 1,908 sqft · $785/sqft

$1,300,000for sale
90-34 205th St
7 bd · 5 ba

$1,500,000for sale
9703 191st St
9 bd · 7 ba

$775,000for sale
102-39 183 Pl
3 bd · 2.5 ba · 1,800 sqft · $431/sqft

$228,000for sale
87-19 204th St Unit A68
2 bd · 1 ba · 700 sqft · $326/sqft

$989,000for sale
88-33 191st St
3 bd · 1.5 ba · 1,960 sqft · $505/sqft

$2,000,000for sale
88-35 193rd St
5 bd · 4 ba · 3,962 sqft · $505/sqft

$749,000for sale
102-34 187th St
4 bd · 1.5 ba · 1,980 sqft · $378/sqft

$240,000for sale
19811 Dunton Ave Unit 2A
1 bd · 1 ba

$714,999for sale
186-01 Henderson Ave
4 bd · 3 ba · 1,683 sqft · $425/sqft

$1,250,000for sale
88-37 187th St
6 bd · 4 ba

$228,000for sale
8718 Marengo St Unit 2B
1 bd · 1 ba

$735,000for sale
10237 187th St
4 bd · 2 ba · 1,560 sqft · $471/sqft

$230,000for sale
88-30 182nd St Unit 1B
1 bd · 1 ba · 1,000 sqft · $230/sqft

$918,000for sale
88-44 202nd St
3 bd · 2 ba · 1,264 sqft · $726/sqft

$790,000for sale
90-30 202th St
3 bd · 1.5 ba · 1,280 sqft · $617/sqft

$220,000for sale
202-35 Foothill Ave Unit A42
1 bd · 1 ba · 850 sqft · $259/sqft

$825,000for sale
9317 201st St
3 bd · 2.5 ba · 1,222 sqft · $675/sqft
$949,000for sale
90-62 202nd St
3 bd · 2.5 ba · 1,424 sqft · $666/sqft

$675,000for sale
102-64 188th St
3 bd · 3 ba

$1,599for rent
8829 196th St
Studio · 1 ba

$6,000for rent
19703 McLaughlin Ave
3 bd · 2 ba · 1,316 sqft · $5/sqft

$3,777for rent
205-11 Hollis Ave Unit 2ND
3 bd · 1 ba · 2,020 sqft · $2/sqft

$3,000for rent
19018 Woodhull Ave
3 bd · 2 ba · 4,530 sqft · $1/sqft

$2,000for rent
8737 Marengo St Unit 1
1 bd · 1 ba · 720 sqft · $3/sqft

$6,500for rent
86-79 Palo Alto St
6 bd · 3 ba · 2,310 sqft · $3/sqft

$8,000for rent
8865 192nd St
8 bd · 4.5 ba · 2,792 sqft · $3/sqft

$3,600for rent
87-89 191st St
3 bd · 2 ba · 1,374 sqft · $3/sqft

$2,750for rent
18605 Jamaica Ave
1 bd · 1 ba · 2,000 sqft · $1/sqft

$2,000for rent
19713 Jamaica Ave Unit A
1 bd · 1 ba · 1,920 sqft · $1/sqft

$3,000for rent
190-24 102nd Ave Unit First
3 bd · 1.5 ba · 1,000 sqft · $3/sqft

$189,000for sale
87-24 Marengo St Unit 2B
1 bd · 1 ba

$180,000for sale
87-30 204 St Unit A61
1 bd · 1 ba

$850,000for sale
197-31 Carpenter Ave
6 bd · 2.5 ba · 1,224 sqft · $694/sqft

$275,000for sale
87-10 204th St Unit B28
2 bd · 1 ba

$158,000for sale
8719 204th St Apt A41
1 bd · 1 ba · 680 sqft · $232/sqft

$249,000for sale
87-50 204th St Unit A66
2 bd · 1 ba

$270,000for sale
202-35 Foothill Ave Unit A78
2 bd · 1 ba · 850 sqft · $318/sqft
$1,450,000for sale
193-03 85th Rd
7 bd · 4 ba · 2,318 sqft · $626/sqft

$1,049,000for sale
8919 205th St
4 bd · 3.5 ba · 1,858 sqft · $565/sqft

$999,000for sale
190-30 103rd Ave
5 bd · 3 ba

$275,000for sale
204-15 Foothill Ave Unit B53
2 bd · 1 ba · 700 sqft · $393/sqft

$230,000for sale
87-50 204 St Unit B46
2 bd · 1 ba · 888 sqft · $259/sqft

$1,595,000for sale
9222 195th Pl
4 bd

$799,000for sale
17508 93rd Ave
4 bd · 2 ba · 1,272 sqft · $628/sqft

$175,000for sale
204-15 Foothill Ave Unit B77
1 bd · 1 ba · 800 sqft · $219/sqft

$249,990for sale
204-15 Foothill Ave Unit A34
2 bd · 1 ba · 1,023 sqft · $244/sqft

$209,999for sale
196-35 Dunton Hollis Ave Unit 1
1 bd · 1 ba · 700 sqft · $300/sqft

$160,000for sale
Unknown
Studio · 1 ba · 600 sqft · $267/sqft

$290,000for sale
202-35 Foothill Ave Unit B24
2 bd · 1 ba · 850 sqft · $341/sqft

$160,000for sale
87-15 204th St Unit B57
1 bd · 1 ba · 842 sqft · $190/sqft

$215,000for sale
87-44 Marengo St Unit 2A
1 bd · 1 ba · 720 sqft · $299/sqft

$300,000for sale
87-50 204 St Unit B74
2 bd · 1 ba · 900 sqft · $333/sqft

$198,000for sale
198-44 Pompeii Ave Unit 1A
1 bd · 1 ba · 660 sqft · $300/sqft

$175,000for sale
88-30 182 St Unit 4D
1 bd · 1 ba · 800 sqft · $219/sqft

$229,000for sale
204-15 Foothill Ave Unit A53
2 bd · 1 ba · 688 sqft · $333/sqft

$675,000for sale
88-58 Hollis Court Blvd

$1,199,999for sale
8817 190th St
3 bd · 3.5 ba · 2,265 sqft · $530/sqft

$215,000for sale
87-56 Francis Lewis Blvd Unit A52
1 bd · 1 ba · 800 sqft · $269/sqft

$235,000for sale
87-30 204 St Apt A54
2 bd · 1 ba · 900 sqft · $261/sqft

$270,000for sale
87-30 204 St Unit A78
2 bd · 1 ba · 950 sqft · $284/sqft

$139,990for sale
88-30 182nd St Unit 3F
Studio · 1 ba · 550 sqft · $255/sqft

$265,000for sale
87-50 204 St Unit A68
2 bd · 1 ba · 900 sqft · $294/sqft

$730,000for sale
10210 189th St
5 bd · 3 ba · 1,430 sqft · $510/sqft

$855,000for sale
9020 205th St
3 bd · 1 ba · 1,440 sqft · $594/sqft

$139,000for sale
88-30 182nd St Unit 1E
Studio · 1 ba

$199,000for sale
196-40 Pompeii Ave Unit 2B
1 bd · 1 ba · 700 sqft · $284/sqft

$875,000for sale
91-13 184th St
4 bd · 3 ba · 1,280 sqft · $684/sqft

$999,900for sale
93-45 202nd St
6 bd · 4 ba

$1,199,900for sale
9302 202nd St
6 bd · 4 ba

$1,625,000for sale
19611 Pompeii Ave
5 bd · 3 ba · 2,510 sqft · $647/sqft

$1,178,000for sale
19512 McLaughlin Ave
4 bd · 2.5 ba · 2,261 sqft · $521/sqft

$263,000for sale
204-15 Foothill Ave Unit B44
2 bd · 1 ba · 900 sqft · $292/sqft

$1,099,900for sale
19804 90th Ave
6 bd · 4 ba