MarketsNY
Glendale, NY
Live listings and local prices in Glendale, refreshed May 12, 2026.
Listings99
Median price$1,010,000
Median $/sqft$565
Mix84% sale
Listings
80 homes
$1,010,000for sale
89-12 Rutledge Ave
3 bd · 3 ba

$924,888for sale
78-33 64th St
3 bd · 1 ba · 1,152 sqft · $803/sqft

$859,999for sale
7112 71st Pl
3 bd · 2 ba · 1,683 sqft · $511/sqft

$994,999for sale
6017 80th Ave
5 bd · 2 ba

$790,000for sale
82-17 77th Ave
2 bd · 1 ba · 1,007 sqft · $785/sqft

$1,249,999for sale
7848 83rd St
6 bd · 3 ba

$1,099,000for sale
7711 64th Ln
4 bd · 3.5 ba · 1,328 sqft · $828/sqft

$1,199,999for sale
88-59 82nd Ave
5 bd · 3 ba

$1,498,000for sale
7037 72nd Pl
8 bd · 4 ba

$1,390,000for sale
88-30 79th Ave
3 bd · 3 ba

$1,550,000for sale
72-15 73 St
7 bd · 2 ba

$1,250,000for sale
8021 62nd St
4 bd · 2 ba

$905,000for sale
77-21 76th St
3 bd · 2 ba

$1,649,000for sale
7036 70th St
6 bd · 5 ba

$1,498,000for sale
7037 72nd Pl
8 bd · 4 ba

$849,000for sale
7854 75th St
3 bd · 2.5 ba · 1,305 sqft · $651/sqft

$1,450,000for sale
88-56 Aubrey Ave
7 bd · 5 ba

$1,950,000for sale
7402 65th St
11 bd · 4 ba

$1,800,000for sale
7212 66th Pl
4 bd · 3 ba

$1,050,000for sale
6508 Cooper Ave
Studio

$825,000for sale
7746 79th Pl
3 bd · 1.5 ba · 1,110 sqft · $743/sqft

$748,888for sale
90-22 82nd Rd
2 bd · 3 ba · 1,183 sqft · $633/sqft

$888,000for sale
7824 86th St
3 bd · 1.5 ba · 1,406 sqft · $632/sqft

$979,000for sale
8802 79th Ave
3 bd · 2.5 ba · 1,736 sqft · $564/sqft

$1,288,000for sale
82-72 88th Pl
5 bd · 2 ba

$1,088,888for sale
6532 80th Ave
4 bd · 3 ba · 1,712 sqft · $636/sqft

$1,398,000for sale
8835 75th Ave
3 bd · 4 ba · 1,980 sqft · $706/sqft

$1,059,000for sale
8921 Aubrey Ave
3 bd · 2 ba

$1,499,000for sale
88-38 78th Ave
4 bd · 3 ba · 2,251 sqft · $666/sqft

$1,000,000for sale
65-17 78th Ave
3 bd · 2 ba

$878,000for sale
7833 74th St
3 bd · 1.5 ba · 1,320 sqft · $665/sqft

$999,888for sale
69-08 69th Pl
3 bd · 2.5 ba · 1,330 sqft · $752/sqft

$1,100,000for sale
74-14 65th St
6 bd · 4 ba

$929,000for sale
6019 80th Ave
Studio

$918,888for sale
69-15 69th Pl
4 bd · 2 ba

$999,000for sale
6033 80th Ave
3 bd · 2 ba

$3,850for rent
8839 82nd Ave Unit 1
3 bd · 1 ba · 1,150 sqft · $3/sqft

$3,300for rent
58-50 Saint Felix Ave Unit 2ND
2 bd · 1.5 ba · 780 sqft · $4/sqft

$3,000for rent
78-68 84th St Unit 2B
2 bd · 1 ba · 800 sqft · $4/sqft

$2,900for rent
71-29 Myrtle Ave Unit 2ND
3 bd · 1 ba · 4,088 sqft · $1/sqft

$3,200for rent
7834 79th St
2 bd · 1 ba · 2,112 sqft · $2/sqft

$2,800for rent
8203 Myrtle Ave Unit 2L
3 bd · 1 ba · 3,101 sqft · $1/sqft

$2,800for rent
7236 67th Pl Unit 2
2 bd · 1 ba · 2,060 sqft · $1/sqft

$2,350for rent
60-08 Cooper Ave Unit 2
1 bd · 1 ba · 750 sqft · $3/sqft

$3,000for rent
7716 78th St
2 bd · 1 ba · 1,000 sqft · $3/sqft

$3,000for rent
74-45 62nd St Unit 2R
2 bd · 1 ba · 600 sqft · $5/sqft

$3,100for rent
8281 88th Pl
3 bd · 2 ba · 1,000 sqft · $3/sqft

$4,000for rent
82-31 Woodhaven Blvd
4 bd · 1 ba · 2,000 sqft · $2/sqft

$3,200for rent
7801 64th St
4 bd · 1 ba · 1,175 sqft · $3/sqft

$1,399,000for sale
78-22 83 St
6 bd · 2 ba

$1,148,000for sale
73-13 71st St
11 bd · 3 ba · 3,360 sqft · $342/sqft

$1,050,000for sale
7844 86th St
4 bd · 3 ba

$1,695,000for sale
75-21 Myrtle Ave
5 bd · 3 ba

$800,000for sale
8010 59th St
4 bd · 2.5 ba · 1,640 sqft · $488/sqft

$825,000for sale
81-28 77 Ave
3 bd · 1.5 ba · 1,360 sqft · $607/sqft

$1,349,000for sale
72-07 73 St
5 bd · 4 ba

$919,000for sale
7704 85th St
2 bd · 2 ba

$1,049,000for sale
7852 79th Ln
5 bd · 2 ba

$1,299,000for sale
74-40 65th St
6 bd · 2,750 sqft · $472/sqft

$1,250,000for sale
6020 Saint Felix Ave
5 bd · 2 ba

$299,000for sale
73-30 72 St

$599,000for sale
76-18 69th Pl Unit 3K
2 bd · 2 ba · 1,002 sqft · $598/sqft

$1,590,000for sale
65-57 Myrtle Ave
6 bd · 3 ba · 3,230 sqft · $492/sqft

$845,000for sale
78-14 64th Pl
3 bd · 2 ba · 1,360 sqft · $621/sqft

$999,000for sale
88-30 Cooper Ave
4 bd · 3 ba · 1,500 sqft · $666/sqft

$1,149,000for sale
62-16 80th Ave
3 bd · 3 ba

$1,299,000for sale
6410 Myrtle Ave
6 bd · 3 ba

$1,388,000for sale
7161 70th St
1 bd · 1 ba

$1,548,888for sale
90-28 83rd Ave
7 bd · 5 ba

$1,150,000for sale
60-48 80th Ave
5 bd · 3 ba

$1,375,000for sale
80-29 57th St
9 bd · 3 ba

$858,000for sale
7403 Myrtle Ave
3 bd

$1,150,000for sale
7839 82nd St
5 bd · 2 ba

$1,238,000for sale
7717 82nd St
5 bd · 2.5 ba · 680 sqft · $1821/sqft

$1,649,000for sale
7714 Cypress Hills St
5 bd · 3 ba

$1,100,000for sale
87-43 Union Tpke
3 bd · 2.5 ba · 1,440 sqft · $764/sqft

$1,699,000for sale
6027 78th Ave
7 bd · 5 ba

$1,269,999for sale
7018 68th St
5 bd · 3 ba · 2,240 sqft · $567/sqft

$928,000for sale
77-17 85th St
3 bd · 2 ba · 1,024 sqft · $906/sqft

$700,000for sale
6252 80th Rd
3 bd · 1.75 ba · 1,218 sqft · $575/sqft