MarketsNY
Glen Oaks, NY
Live listings and local prices in Glen Oaks, refreshed May 12, 2026.
Listings60
Median price$444,945
Median $/sqft$546
Mix78% sale
Listings
60 homes
$294,000for sale
25403 74th Ave Unit A2
1 bd · 1 ba · 620 sqft · $474/sqft

$898,000for sale
80-04 268th St
3 bd · 1.5 ba · 1,268 sqft · $708/sqft

$2,200,000for sale
86-22 261st St
5 bd · 4.5 ba · 3,000 sqft · $733/sqft

$899,999for sale
26401 82nd Ave Lot A

$1,348,888for sale
8227 265th St
4 bd · 4 ba · 2,272 sqft · $594/sqft

$299,000for sale
263-03 74th Ave Unit 2ND
1 bd · 585 sqft · $511/sqft

$1,598,888for sale
83-41 Little Neck Pkwy
5 bd · 4 ba · 2,250 sqft · $711/sqft

$979,000for sale
7942 264th St
3 bd · 2.5 ba · 1,356 sqft · $722/sqft

$1,499,000for sale
6933 Little Neck Pkwy
5 bd · 4 ba

$979,000for sale
7931 262nd St
5 bd · 3 ba · 1,488 sqft · $658/sqft

$1,550,000for sale
7631 264th St
3 bd · 4 ba · 1,940 sqft · $799/sqft

$249,900for sale
261-65 Langston Ave Unit A1
1 bd · 1 ba · 518 sqft · $482/sqft

$999,999for sale
82-30 266th St
5 bd · 3 ba · 1,632 sqft · $613/sqft

$385,000for sale
261-10 Langston Ave Unit G99E
2 bd · 1 ba · 651 sqft · $591/sqft

$364,900for sale
260-18 75th Ave Unit 1ST
2 bd · 1 ba · 607 sqft · $601/sqft

$998,000for sale
8217 263rd St
4 bd · 3.5 ba · 1,236 sqft · $807/sqft

$2,600for rent
26007 Langston Ave Unit B
2 bd · 1 ba · 800 sqft · $3/sqft

$2,750for rent
26016 Hillside Ave
2 bd · 1 ba · 2,820 sqft · $1/sqft

$2,100for rent
263-01 74th Ave Unit 2
1 bd · 1 ba · 650 sqft · $3/sqft

$4,200for rent
8111 261st St
4 bd · 3 ba · 1,182 sqft · $4/sqft

$3,600for rent
8315 Little Neck Pkwy
4 bd · 2 ba · 1,515 sqft · $2/sqft

$2,150for rent
75-15 255 Street 255 Th 51 St Unit Gv
1 bd · 1 ba · 518 sqft · $4/sqft

$3,000for rent
25517 74th Ave Unit B
2 bd · 1 ba · 766 sqft · $4/sqft

$2,800for rent
7442 260th St Unit 30G22
2 bd · 1 ba · 721 sqft · $4/sqft

$2,800for rent
25610 Hillside Ave Unit 1ST
2 bd · 1 ba · 1,584 sqft · $2/sqft

$2,300for rent
261-72 Langstone Ave Unit Upper
1 bd · 1 ba · 700 sqft · $3/sqft

$2,600for rent
73-27 260th St Unit 27B
2 bd · 1 ba

$2,200for rent
260-51 73rd Ave
1 bd · 1 ba · 700 sqft · $3/sqft

$1,800for rent
263-45 73rd Ave Unit 2ND
1 bd · 1 ba · 585 sqft · $3/sqft

$809,000for sale
83-29 Little Neck Pkwy
2 bd · 2 ba

$875,000for sale
258-15 83rd Ave
4 bd · 3 ba · 1,100 sqft · $795/sqft

$1,089,000for sale
7734 Little Neck Pkwy
4 bd · 2.5 ba · 1,140 sqft · $955/sqft

$1,499,999for sale
81-25 265th St
4 bd · 4 ba · 2,200 sqft · $682/sqft

$1,279,000for sale
8336 E 268 St
3 bd · 4 ba · 1,728 sqft · $740/sqft

$829,000for sale
81-46 266 St
2 bd · 2 ba · 2,000 sqft · $415/sqft

$1,348,000for sale
8132 265th St
5 bd · 3.5 ba · 2,180 sqft · $618/sqft

$1,960,000for sale
26105 Bridgewater Ave
5 bd · 3 ba · 3,804 sqft · $515/sqft
$479,000for sale
260-21 Upper Union Tpke Unit 43H12
3 bd · 1 ba · 812 sqft · $590/sqft

$399,000for sale
7019 261st St Unit 122E6
2 bd · 1 ba · 730 sqft · $547/sqft

$799,000for sale
79-38 268th St
3 bd · 1.5 ba · 1,050 sqft · $761/sqft

$319,000for sale
263-33 73rd Ave Unit 97A72
1 bd · 1 ba · 585 sqft · $545/sqft

$360,000for sale
75-32 263rd St Unit 41B61
2 bd · 1 ba · 650 sqft · $554/sqft

$1,050,000for sale
82-44 263rd St
5 bd · 3 ba · 2,090 sqft · $502/sqft

$318,000for sale
263-28 73rd Ave Unit 1ST
1 bd · 1 ba · 518 sqft · $614/sqft

$1,899,000for sale
26504 79th Ave
4 bd · 4 ba · 2,314 sqft · $821/sqft

$459,000for sale
260-55 Union Tpke Unit B
2 bd · 1 ba · 766 sqft · $599/sqft

$2,548,000for sale
25909 81st Ave
6 bd · 5.5 ba · 4,800 sqft · $531/sqft

$449,990for sale
26067 75th Ave Unit G22
2 bd · 1 ba · 766 sqft · $587/sqft

$380,000for sale
73-27 263rd St Unit 1ST
2 bd · 1 ba · 732 sqft · $519/sqft

$1,599,000for sale
81-43 262nd St
4 bd · 3 ba · 2,050 sqft · $780/sqft

$375,000for sale
260-55 Langston Ave Unit E1
2 bd · 1 ba · 732 sqft · $512/sqft

$725,000for sale
7918 257th St
3 bd · 1 ba · 1,020 sqft · $711/sqft

$659,900for sale
260-17 75th Ave Unit Duplex
4 bd · 2.5 ba · 1,274 sqft · $518/sqft

$259,900for sale
263-06 73rd Ave Unit A2
1 bd · 1 ba · 585 sqft · $444/sqft

$299,000for sale
26303 74th Ave Unit 7A162
1 bd · 585 sqft · $511/sqft

$389,900for sale
73-31 255th St Unit G1
2 bd · 1 ba · 721 sqft · $541/sqft

$998,000for sale
8311 Little Neck Pkwy
4 bd · 3 ba · 1,308 sqft · $763/sqft

$389,900for sale
264-15 Langston Ave Unit E2
2 bd · 1 ba · 766 sqft · $509/sqft

$389,900for sale
72-31 Little Neck Pkwy Unit G1
2 bd · 1 ba · 721 sqft · $541/sqft

$439,900for sale
263-17 74th Ave Unit E2
2 bd · 1 ba · 764 sqft · $576/sqft