MarketsNY
Flushing, NY
Live listings and local prices in Flushing, refreshed May 12, 2026.
Listings1,055
Median price$675,000
Median $/sqft$761
Mix100% sale
Listings
80 homes
$948,000for sale
10-29 115 St
5 bd · 2 ba

$685,000for sale
14225 37th Ave Unit 7C
2 bd · 2 ba · 632 sqft · $1084/sqft

$688,000for sale
35-30 146 St Unit 405
1 bd · 1 ba · 545 sqft · $1262/sqft

$1,039,000for sale
35-30 146 St Unit 306
2 bd · 2 ba · 791 sqft · $1314/sqft

$678,000for sale
35-30 146th St Unit 304
1 bd · 1 ba · 545 sqft · $1244/sqft

$685,000for sale
35-30 146th St Unit 309
1 bd · 1 ba · 599 sqft · $1144/sqft

$716,000for sale
35-30 146th St Unit 301
1 bd · 1 ba · 585 sqft · $1224/sqft

$853,000for sale
35-30 146 St Unit 610
2 bd · 2 ba · 714 sqft · $1195/sqft

$1,086,000for sale
35-30 146th St Unit 701
2 bd · 2 ba · 876 sqft · $1240/sqft

$725,000for sale
35-30 146th St Unit 603
1 bd · 1 ba · 563 sqft · $1288/sqft

$1,065,000for sale
35-30 146 St Unit 704
2 bd · 2 ba · 865 sqft · $1231/sqft

$927,000for sale
35-30 146th St Unit 407
2 bd · 2 ba · 763 sqft · $1215/sqft

$712,000for sale
35-30 146th St Unit 501
1 bd · 1 ba · 585 sqft · $1217/sqft

$1,198,000for sale
60-03 146th St
4 bd · 2 ba · 1,690 sqft · $709/sqft

$550,000for sale
14610 35th Ave Unit 2D
1 bd · 1 ba · 492 sqft · $1118/sqft

$668,888for sale
152-18 Union Tpke Unit 9J
2 bd · 1 ba · 825 sqft · $811/sqft

$339,000for sale
144-70 41 Ave Unit 2B
1 bd · 1 ba · 750 sqft · $452/sqft

$245,000for sale
25-40 Union St Unit 3F
1 bd · 1 ba · 650 sqft · $377/sqft

$288,000for sale
26-21 Union St Unit 4F
1 bd · 1 ba · 750 sqft · $384/sqft

$449,880for sale
141-48 78th Ave Unit 2H
2 bd · 1 ba · 900 sqft · $500/sqft

$730,000for sale
4107 Bowne St Apt 3F
1 bd · 1 ba · 797 sqft · $916/sqft

$1,125,650for sale
38-20 Parsons Blvd Unit 709
2 bd · 2 ba · 830 sqft · $1356/sqft

$499,000for sale
6011 Broadway Apt 3C
2 bd · 2 ba

$2,399,000for sale
2807 157th St
4 bd · 3.5 ba · 2,150 sqft · $1116/sqft

$1,050,000for sale
45-46 166th St
3 bd · 2 ba · 1,240 sqft · $847/sqft

$703,290for sale
138-18 Northern Blvd Unit 6D
1 bd · 1 ba · 591 sqft · $1190/sqft

$715,110for sale
138-18 Northern Blvd Unit 7D
1 bd · 1 ba · 591 sqft · $1210/sqft

$709,220for sale
138-18 Northern Blvd Unit 6J
1 bd · 1 ba · 582 sqft · $1219/sqft

$775,800for sale
136-18 Maple Ave Unit 9A
1 bd · 1 ba · 636 sqft · $1220/sqft

$858,000for sale
41-62 Bowne P6 St Unit 14H
2 bd · 1 ba · 701 sqft · $1224/sqft

$638,000for sale
14238 37th Ave Apt 11D
1 bd · 1 ba · 501 sqft · $1273/sqft

$648,000for sale
143-16 41st Ave Unit 4E
1 bd · 1 ba · 540 sqft · $1200/sqft

$628,000for sale
138-12 Northern Blvd Unit 7F
1 bd · 1 ba · 600 sqft · $1047/sqft

$1,368,000for sale
132-20 60th Ave
3 bd · 2 ba

$820,000for sale
43-43 Kissena Blvd Unit 306
2 bd · 3 ba · 1,164 sqft · $704/sqft

$470,000for sale
43-43 Kissena Blvd Unit 402
Studio · 1.5 ba · 537 sqft · $875/sqft

$349,000for sale
67-77 136th St Unit B
2 bd · 1 ba · 800 sqft · $436/sqft

$419,000for sale
43-04 158th St Unit 3E
1 bd · 1 ba · 467 sqft · $897/sqft

$599,000for sale
137-08 31st Rd Unit 5E
2 bd · 2 ba · 842 sqft · $711/sqft

$2,990,000for sale
132-60 Sanford Ave
8 bd · 5 ba

$420,000for sale
142-05 Roosevelt Ave Unit 519
1 bd · 1 ba · 1,100 sqft · $382/sqft

$1,299,000for sale
45-01 Utopia Pkwy
3 bd · 2 ba

$695,000for sale
136-21 Latimer Pl Unit 6E
2 bd · 2 ba · 713 sqft · $975/sqft

$1,298,000for sale
13327 39th Ave Ph C
2 bd · 2 ba · 947 sqft · $1371/sqft

$289,000for sale
13950 35th Ave Unit 3
1 bd · 1 ba

$768,000for sale
13308 41st Ave Apt 4
3 bd · 2 ba · 908 sqft · $846/sqft

$979,000for sale
13646 41st Ave Apt 2E
2 bd · 2 ba · 994 sqft · $985/sqft

$630,000for sale
140-37 Cherry Ave Unit 8A
2 bd · 2 ba · 725 sqft · $869/sqft

$248,000for sale
137-05 Franklin Ave Unit 5M
Studio · 1 ba · 430 sqft · $577/sqft

$888,000for sale
133-27 39th Ave Unit 11S
1 bd · 1 ba · 666 sqft · $1333/sqft

$1,750,000for sale
192-14 35th Ave
6 bd · 2 ba

$359,000for sale
144-30 Sanford Ave Unit 6V
1 bd · 1 ba · 800 sqft · $449/sqft

$658,888for sale
137-05 Franklin Ave Unit 6D
3 bd · 2 ba

$1,799,000for sale
45-63 189th St
5 bd · 3 ba

$488,000for sale
144-34 37th Ave Unit 4FL
1 bd · 1 ba · 680 sqft · $718/sqft

$438,000for sale
144-44 41st Ave Unit 2B
1 bd · 1 ba · 780 sqft · $562/sqft

$368,888for sale
15030 71st Ave Apt 2G
2 bd · 1 ba · 850 sqft · $434/sqft

$1,588,888for sale
19519 45th Ave
4 bd · 2.5 ba · 1,824 sqft · $871/sqft

$600,000for sale
131-05 40th Rd Unit 10T
Studio · 1 ba · 492 sqft · $1220/sqft

$1,499,999for sale
14412 68th Rd
5 bd · 3 ba

$239,999for sale
14455 Melbourne Ave Apt 3E
2 bd · 1 ba · 1,000 sqft · $240/sqft

$688,000for sale
39-16 Prince St Unit 7E
1 bd · 1 ba · 492 sqft · $1398/sqft

$258,000for sale
27-04 Parsons Blvd Unit 2G
1 bd · 1 ba · 650 sqft · $397/sqft

$345,000for sale
26-19 141st St Unit 5E
2 bd · 1 ba · 950 sqft · $363/sqft

$1,380,000for sale
4038 189th St
8 bd · 3 ba

$889,000for sale
14238 37th Ave Apt 9F
2 bd · 1 ba · 725 sqft · $1226/sqft

$899,000for sale
136-18 Maple Ave Unit 5G
1 bd · 1 ba · 710 sqft · $1266/sqft

$418,000for sale
14480 Sanford Ave Apt 6F
1 bd · 1 ba · 900 sqft · $464/sqft

$839,000for sale
136-18 Maple Ave Unit 5F
2 bd · 1 ba · 661 sqft · $1269/sqft

$988,888for sale
19945 34th Ave
2 bd · 1.5 ba · 1,080 sqft · $916/sqft

$310,000for sale
25-12 Union St Unit 2C
2 bd · 1 ba · 950 sqft · $326/sqft

$799,000for sale
189-40 10 37 Ave
2 bd · 1 ba · 1,062 sqft · $752/sqft

$1,480,000for sale
46-30 161st St
4 bd · 2 ba

$295,000for sale
138-29 Jewel Ave Unit 1C
1 bd · 1 ba · 750 sqft · $393/sqft

$799,000for sale
31-18 Union St Unit 7A
3 bd · 3 ba · 1,360 sqft · $588/sqft

$990,000for sale
40-22 College Point Blvd Unit 6H
2 bd · 2 ba · 1,242 sqft · $797/sqft

$1,050,000for sale
16108 Booth Memorial Ave
4 bd · 2 ba · 1,600 sqft · $656/sqft

$1,980,000for sale
149-57 Ash Ave
12 bd · 4 ba · 3,410 sqft · $581/sqft

$350,000for sale
152-18 Union Tpke Unit 209P
Studio · 1 ba · 413 sqft · $847/sqft

$1,100,000for sale
34-35 Jordan St
3 bd · 1 ba · 1,290 sqft · $853/sqft