MarketsCO
Littleton, CO
Live listings and local prices in Littleton, refreshed May 13, 2026.
Listings12
Median price$577,500
Median $/sqft$286
Mix100% sale
Listings
12 homes
$675,000for sale
9775 W Stanford Ave
4 bd · 2.5 ba · 2,301 sqft · $293/sqft

$675,000for sale
4973 S Hoyt St
5 bd · 2.5 ba · 3,040 sqft · $222/sqft

$260,000for sale
4760 S Wadsworth Blvd Unit A206
1 bd · 1 ba · 678 sqft · $383/sqft

$800,000for sale
5357 S Harlan Way
4 bd · 3.25 ba · 2,623 sqft · $305/sqft

$215,000for sale
4896 S Dudley St Unit 6-5
1 bd · 1 ba · 804 sqft · $267/sqft

$645,000for sale
3630 W Saratoga Ave
3 bd · 1.75 ba · 2,628 sqft · $245/sqft
$580,000for sale
4868 S Johnson St
4 bd · 3 ba · 2,300 sqft · $252/sqft

$835,000for sale
6340 W Alamo Dr
5 bd · 3.25 ba · 3,003 sqft · $278/sqft

$575,000for sale
7160 W Stetson Pl Apt 26
3 bd · 2.25 ba · 2,400 sqft · $240/sqft

$349,900for sale
8481 W Union Ave Unit 202
2 bd · 2 ba · 1,119 sqft · $313/sqft

$525,000for sale
8821 W Stanford Ave
2 bd · 1.75 ba · 1,321 sqft · $397/sqft

$239,999for sale
4896 S Dudley St Unit 5-5
1 bd · 1 ba · 804 sqft · $299/sqft